Jak przechowywać narty po sezonie?

0
684
Jak przechowywać narty po sezonie?

Koniec sezonu narciarskiego nie oznacza, że można od razu zapomnieć o swoich dwóch deskach. Aby narty były gotowe do jazdy, jak tylko znowu pojawi się śnieg, trzeba je odpowiednio przechowywać. To, gdzie i jak je schowasz, będzie wpływało na ich stan. Skorzystaj z kilku cennych rad dotyczących tego, jak prawidłowo przechowywać narty, aby można było na nich jeździć jak najdłużej.

Co należy zrobić z nartami, kiedy sezon dobiegnie końca?

Jeżeli chcesz, aby narty służyły ci jak najdłużej podczas śnieżnych szaleństw, to po sezonie nie rzucaj ich bezmyślnie w kąt. Musisz wykonać kilka zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym będą przygotowane do przyszłorocznego sezonu:

  • dokładnie wyczyść narty – po ostatnim zjeździe ze stoku na nartach na pewno będzie znajdowało się sporo błota i piachu, dlatego musisz pozbyć się tych zabrudzeń. Wykorzystaj do tego ciepłą wodę, szmatkę i płyn do naczyń – nie zapomnij też o osuszeniu swojego sprzętu!;
  • nałóż smar – dzięki temu stworzysz warstwę, które będzie zabezpieczała twoje narty przed wilgocią. Wilgoć jest dla nich bardzo szkodliwa – tracą one przez nią swoją elastyczność;
  • wykonaj smarowanie krawędzi nart – krawędzie nart są wykonane z metalu. Jeżeli ich nie osuszysz i nie nasmarujesz, mogą zacząć korodować.

Jeśli chcesz być pewien, że twoje dwie deski będą sprawowały się za rok równie dobrze, możesz powierzyć swój sprzęt fachowcom – na przykład z firmy NartyKrakow.pl. Pracownicy serwisu profesjonalnie przygotują twoje narty do jazdy w następnym sezonie.

W jaki sposób należy przechowywać narty?

Jeżeli zamierzasz po prostu zanieść narty do piwnicy lub garażu, szybko porzuć ten pomysł. W ten sposób łatwo je zniszczyć.

Narty powinny być przechowywane w pomieszczeniu, w którym panuje temperatura pokojowa. Nie powinno być tam ani chłodno, ani wilgotno, gdyż wilgoć jest bardzo groźna dla ich rdzeni. Doskonale, jeśli znajdziesz miejsce, które będzie jednocześnie suche oraz zaciemnione. Wtedy twój sprzęt nie będzie wystawiony na ekspozycję promieni słonecznych, co także mogłoby mu zaszkodzić.

Ponadto warto je spiąć rzepem. Dzięki temu ślizgi nie będą stykały się ze sobą, co zapobiegnie ich odkształceniu. Powinieneś pomyśleć też o zakupie specjalnego pokrowca – oferta takich akcesoriów jest naprawdę szeroka, dlatego na pewno znajdziesz coś na własną kieszeń. W ten sposób zabezpieczysz swoje dwie deski zarówno przed kurzem, zabrudzeniami, jak i wilgocią. Nie powinieneś również kłaść ich poziomo. Narty trzeba przechowywać w pozycji pionowej – mogą być przy tym oparte o ścianę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here