Jak złagodzić stany zapalne jamy ustnej i gardła?

0
371
Jak złagodzić stany zapalne jamy ustnej i gardła?

Stany zapalne jamy ustnej i gardła bywają bardzo uciążliwe. Dają nieprzyjemne objawy, które utrudniają codzienne czynności – nawet przyjmowanie pokarmów. W powrocie do zdrowia pomóc może lek Cholinex w postaci przyjemnych w smaku pastylek do ssania. Jaki jest jego skład i działanie?

Zapalenie jamy ustnej i gardła – najczęstsze przyczyny i objawy

Cholinex to lek stosowany w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Pytanie, jakie są ich najczęstsze przyczyny i po czym można je rozpoznać?

Za ostre zapalenie gardła odpowiadają głównie wirusy. Najczęściej są to adenowirusy, koronawirusy, rynowirusy, a także wirusy paragrypy i grypy. Przyczyną mogą być również bakterie (przede wszystkim paciorkowiec beta-hemolizujący grupy A).

Jakie objawy daje zapalenie gardła? Osoby chore odczuwają nieprzyjemne drapanie, a także ból gardła (który sprawia, że bolesne jest również połykanie). Ponadto chorobie mogą towarzyszyć kaszel, katar, gorączka.

Wskazaniem do przyjmowania leku Cholinex jest także stan zapalny jamy ustnej. Jego przyczyny są różne. Wśród nich można wymienić m.in. wirusy, bakterie, niedobory pokarmowe. Niezależnie od tego, co wywołało stan zapalny, jedno jest pewne – powoduje ono dyskomfort i sprawia, że nawet przyjmowanie pokarmów staje się bolesne. W związku z tym warto sobie pomóc, przyjmując lek łagodzący objawy utrudniający codzienne funkcjonowanie.

Pastylki do ssania Cholinex – skład, działanie, wskazania i przeciwwskazania do stosowania

Cholinex to lek dostępny w postaci przyjemnych w smaku pastylek do ssania. Co znajduje się w ich składzie? Każda z nich zawiera substancję czynną, czyli salicylan choliny (w ilości 150 mg) oraz substancje pomocnicze (1,8 g sacharozy oraz 1,5 g glukozy ciekłej i olejek miętowy).

Substancja czynna obecna w leku Cholinex znajduje zastosowanie w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, ponieważ łagodzi ból, zmniejsza stan zapalny i obrzęki. Ponadto zmniejsza przekrwienie i obrzęk śluzówki, a także zwiększa ilość wydzielanej śliny. Co więcej, dzięki zawartym w leku składnikom wykazuje on działanie antybakteryjne wobec wybranych drobnoustrojów patogennych.

Jakie są wskazania do przyjmowania leku Cholinex? Poza leczeniem stanów zapalnych jamy ustnej i gardła może być on zażywany w przypadku leczenia antybiotykami zakażeń jamy ustnej i gardła, a także stanów zapalnych tkanek przyzębia oraz dziąseł.

Co z przeciwwskazaniami? W składzie leku znajduje się glukoza i sacharoza. W związku z tym osoby, które mają stwierdzoną nietolerancję na te składniki, powinny skonsultować się z lekarzem. Konsultacja jest wskazana również w przypadku dzieci poniżej 12. roku życia, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here