Jogurty do ciała – czym różnią się od kremów?

0
1286
Jogurty do ciała – czym różnią się od kremów?

Drogerie cały czas poszerzają swoje oferty i proponują produkty, które mogą w jakiś sposób wpłynąć na kondycje skóry. Kremy, balsamy, masła, budynie czy nawet jogurty – które z nich wybrać, skoro nie znamy różnic pomiędzy tymi produktami?

Jogurt do ciała – lekka formuła dla suchej skóry

Jogurty do ciała to relatywnie nowe produkty pielęgnacyjne, które charakteryzują się przede wszystkim lekką formułą. W przeciwieństwie do kremów do ciała, które są bardzo gęste, jogurty wchłaniają się natychmiast. Dlatego stanowią najlepszy wybór na lato – kiedy potrzebujesz szybko wesprzeć swoją skórę i nie czekać, aż substancja się wchłonie, korzystaj właśnie z jogurtów. Zimą, gdy konieczna jest regeneracja i głębokie odżywienie, idealnym wyjściem jest krem do ciała bądź też masło.

Witaminowa bomba

Jogurty do ciała to kosmetyki, które stawiają przede wszystkim na naturalność oraz ekstrakty z owoców. Dzięki temu ich skład jest niezwykle bogaty w witaminy wspierające pracę skóry, takie jak witamina E czy C. Najczęściej charakteryzują się działaniem przeciwstarzeniowym, wygładzającym i regenerującym. Działają na zewnętrzne warstwy skóry, która jest dzięki nim dużo gładsza i bardziej elastyczna. Przy bardzo lekkiej formule, która jest ogromną zaletą jogurtów, zapewniają szybkie wsparcie przesuszonej skórze.

Odpowiednie nawilżenie

Lekka formuła to nie tylko sposób na szybkie wchłanianie się produktów pielęgnacyjnych. To także doskonały sposób na nawilżenie. Jogurty to idealny kosmetyk dla skóry, która jest przesuszona – na przykład przez działanie słońca czy ciepłego wiatru. Dzięki formule opierającej się w około 20-30% na wodzie, jogurt ekspresowo nawilża i jednocześnie nie obciąża skóry. Dzięki temu to rozwiązanie w sam raz dla osób ze skórą tłustą. Jednocześnie chroni przed ponowną utratą wody z naskórka.

Pamiętaj, że pielęgnacja to nie tylko ochrona ciała, ale także twarzy. Krem na dzień może pomóc ci pozbyć się napiętej skóry. Z kolei krem na noc będzie intensywnie odżywiać ją i wspierać jej regenerację. Kompleksowe działania zawsze są najlepsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here