Makijaż na „wielkie wyjście”. Jak powinien wyglądać?

0
482
Makijaż na „wielkie wyjście

Ważne okazje, takie jak np. ślub, wymagają zastosowania nieco innego makijażu niż na co dzień. W takiej sytuacji warto postawić na sprawdzone kosmetyki i stworzyć piękny efekt, kierując się kilkoma zasadami. Czym dokładnie powinien cechować się makijaż stosowany podczas ważnych okazji? O czym należy pamiętać i co nie sprawdzi się w takich okolicznościach?

Kompletny makijaż na wielkie wyjścia 

Makijaż okolicznościowy powinien składać się ze wszystkich niezbędnych elementów. Nie można np. pominąć podkładu czy podkreślenia brwi. Z tego powodu często najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na usługi profesjonalistów, takich jak salon Stylovi w ZelowieSpecjaliści dysponują wszystkimi kosmetykami niezbędnymi do stworzenia udanego efektu oraz wymaganymi umiejętnościami.

Jeśli nie wykonujesz mocnego makijażu na co dzień, prawdopodobnie nie będziesz w stanie umiejętnie rozblendować cieni, wykonać równej kreski czy dokleić rzęs, które przetrwają całą noc. Często problemem może być również brak niezbędnych kosmetyków czy zdolności dopasowania kształtu i koloru make-upu oka do sukienki. To właśnie dlatego warto powierzyć tę kwestię specjalistom, którzy wykonają makijaż okolicznościowy w kompletnym i stylowym wydaniu.

Lekkość i naturalność 

W ostatnim czasie trendy się zmieniły. Mat został zastąpiony naturalnym błyskiem, a ciemne, idealnie wyrysowane brwi – subtelnym podkreśleniem włosków. Z tego powodu makijaż na ważne okazje, szczególnie takie, podczas których są robione zdjęcia, nie powinien być zbyt ciężki. W ten sposób nie podkreśli zmarszczek i załamań w okolicach oczu oraz nosa. Taki makijaż będzie wyglądał świeżo, bez efektu postarzenia.

Makijaż powinien być dopasowany do urody danej osoby oraz jej sukienki. Z tego powodu w większości przypadków kosmetyczki pytają o planowaną kreację czy fryzurę. Jeśli sukienka jest mocno odkryta, często dobrym rozwiązaniem jest przeciągnięcie podkładu aż na dekolt lub zastosowanie rozświetlacza na kościach obojczykowych.

Trwałość kosmetyków 

W przypadku makijażu okolicznościowego trzeba postawić także na trwałe kosmetyki. Najczęściej muszą one przetrwać cały wieczór. W tym przypadku również sprawdzi się umiar. Zbyt gruba warstwa podkładu czy cieni z czasem zroluje się, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybranie kryjących, ale bardzo wydajnych kosmetyków, które bez problemu przetrwają całą imprezę.

Makijaż na wielkie wyjścia może być intensywny, jednak trzeba pamiętać o wykorzystaniu sprawdzonych kosmetyków, które po kilku godzinach dalej będą wyglądać tak samo dobrze. Jeśli masz wymagającą cerę, czasami jedynym rozwiązaniem okazuje się przetestowanie konkretnych produktów na makijażu próbnym, co ma miejsce np. w przypadku ślubów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here