Makrama – kreatywne hobby dla miłośników ręcznie tworzonych dodatków

0
2753
Makrama – kreatywne hobby dla miłośników ręcznie tworzonych dodatków

Samodzielnie wykonane ozdoby do mieszkania dają więcej satysfakcji niż te gotowe, kupione w sklepie. Włożony trud i chęci w stworzenie dzieła sprawiają dużo radości. Mogą też być wspaniałym pomysłem na prezent dla kogoś kto lubi rękodzieło. Zestawy do makramy wydobędą piękno otoczenia i zainspirują nowymi pomysłami. Wdzięcznie splecione sznurki utworzą niepowtarzalne wzory, a łapacz snów przegoni złą energię i zapewni spokojną noc.

Zestawy do makramy – niepowtarzalne dzieła do samodzielnego zrobienia

Dekoracje z makramy, czyli przemyślanie splątane sznurki według określonego wzoru są modną ozdobą wnętrz. Znajdują wszechstronne zastosowanie i mogą zdobić ściany salonu, ale także pokoju dziecięcego.

Zestawy do makramy to projekty do samodzielnego wykonania. Zawierają niezbędne elementy do zrobienia ozdoby. Są to drewniany patyk, 60 metrowy sznurek i 2 drewniane koraliki. Wszystko wykonane z naturalnych materiałów i zapakowane w tekturowe eleganckie pudełko.

Jeden zestaw do makramy zawiera tradycyjną ozdobę, zaś drugi ma postać łapacza snów.

Historia ozdób w postaci makramy

Makramowe ozdoby ukryte w zestawach do makramy wywodzą się ze starożytnych ludów arabskich. W XIII w. sztuka artystycznego wyplatania sznurków przybrała formę zdobienia szali, welonów i ręczników na bogatych dworach. W Chinach makramy dekorowały ściany domów.

Łapacz snów, który możemy kupić w zestawach do makramy również opowiada ciekawą historię. Wywodzi się ona z plemienia Siuksów, którzy wierzą, że plecionka przepuszcza przez swoje otwory dobre sny, a złe zatrzymują sznurki.

Amulet w postaci łapacza snów najlepiej umieścić w sypialni nad łóżkiem, czyli w pomieszczeniach gdzie się śpi. Pozostaje jeszcze kwestia wiary w dobre „intencje” i moc makramy.

Moda na naturalne ozdoby, czyli możliwości zestawów do makramy

Kreatywne zestawy do makramy pozwolą na stworzenie niebanalnych ozdób według instrukcji dołączonej do całości. To dzieło rąk ludzkich bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Łapacz snów dodatkowo można ozdobić kolorowymi piórami, które nie pozwalają na aktywację złych snów. W grę wchodzą tylko te dobre i kolorowe!

Rękodzieło wykonane według zestawów do makramy to doskonały prezent. Obdarowany może sam wykonać swoją ozdobę lub można mu podarować już gotową. Z pewnością więcej frajdy przyniesie mu samodzielne jej zrobienie.

Makrama może być też oryginalną ozdobą toaletki nastolatki lub alternatywą firanki w ciemnym pokoju. Możliwości jest bardzo wiele, a jedynym ograniczeniem pozostaje wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here