Naturalne sposoby na szybkie wyleczenie kataru u dzieci

0
523
Naturalne sposoby na szybkie wyleczenie kataru u dzieci

Nieżyt nosa to bardzo nieprzyjemny stan, który wiąże się z zapaleniem błony śluzowej. Kichanie, łzawienie oczu czy otarty, czerwony nos od częstego wycierania go, to elementy, które są bardzo męczące i utrudniające funkcjonowanie. Dlatego też warto poznać kilka skutecznych i sprawdzonych – naturalnych sposobów, które pomogą zwalczyć szybko katar zarówno u osób starszych, jak i u dzieci.

Regularne inhalacje pomogą szybciej zwalczyć nieżyt nosa i przyspieszą proces leczenia przeziębienia

Jednym z najskuteczniejszych sposobów w walce z nieżytem nosa są inhalacje. Inhalacja polega na wdychaniu unoszącej się pary roztworu, na przykład nad miską. Dzięki temu zabiegowi, błona śluzowa rozkurcza się, a zalegająca wydzielina łatwiej schodzi z dróg oddechowych. Proces ten powtarzany kilkukrotnie sprawia, że katar trwa o wiele krócej, a konieczność wydmuchiwania nosa skraca się do minimum. Do inhalowania się można użyć kilku kropel olejku zapachowego miętowego, eukaliptusowego czy z drzewa herbacianego. Mają one silne działanie przeciwwirusowe, bakteriobójcze i antyseptyczne. Olejki podawane dzieciom w postaci inhalacji należy podawać w roztworze o słabszym stężeniu, niż w przypadku osób dorosłych. Błona śluzowa dzieci i cały układ oddechowy najmłodszych jest delikatny, dlatego należy zachować rozwagę. Dzięki temu można przyśpieszyć pozbycie się wydzieliny z nosa.

Naturalne, domowe sposoby radzenia sobie z katarem, zapaleniem błony śluzowej i przeziębieniem

Innymi ciekawymi opcjami, wartymi wdrożenia, jest leczenie czosnkiem i cebulą. Warzywa te posiadają właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Warto podczas przeziębienia spożywać więcej cebuli na przykład na kanapce, dodawać czosnku do potraw. Można także wykonać domowy syrop z cebuli do picia. Cebula w mocnym stężeniu będzie działać przeciwzapalnie Poza inhalacjami i naturalnymi środkami przeciwzapalnymi, skuteczną i szybką ulgę może przynieść stosowanie zwykłej soli fizjologicznej, podawanej bezpośrednio do nosa. Pozwala ona skutecznie oczyścić drogi oddechowe i pozbyć się wydzieliny z nosa. Katar zazwyczaj jest widoczną składową, objawem, kiedy organizm jest przeziębiony lub zmaga się z jakimś zapaleniem. Wówczas wysoka temperatura, ból gardła czy właśnie wydzielina z nosa zwiastują walkę organizmu z chorobą.

Zwiększona dawka witamin, odpoczynek i spożywanie dużej ilości płynów – jak szybko wyleczyć katar i przeziębienie?

Przy każdym przeziębieniu, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z silnym katarem, warto zadbać o swoje zdrowie i organizm holistycznie. Picie ciepłych napojów z dużą ilością miodu oraz cytryny, wysypianie się oraz odpoczynek są wskazane, by jak najszybciej móc wrócić do pełni sił. W tym czasie bardzo ważne jest zażywanie naturalnych witamin, zawartych w warzywach i owocach. Ich zadaniem jest wzmocnienie organizmu i odbudowanie odporności. Inhalacje, ciepłe kąpiele, duża ilość naturalnych, przeciwzapalnych składników odżywczych oraz witamin pomogą szybciej zwalczyć przykry i męczący nieżyt nosa.

Zastanawiając się nad tym, jak szybko wyleczyć katar, warto w pierwszej kolejności sięgać po naturalne, domowe metody, a dopiero wówczas, gdy one zawiodą, próbować leczyć się środkami dostępnymi w aptekach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here