Świetna forma na lato – zacznij ćwiczenia już dziś, by cieszyć się piękną sylwetką w wakacje!

0
577
Świetna forma na lato - zacznij ćwiczenia już dziś, by cieszyć się piękną sylwetką w wakacje!

Zimne, nieprzyjazne dni nareszcie za nami. Teraz pora na wiosnę, a wraz z nią – na ruch i wypoczynek na świeżym powietrzu. Ale choć jeszcze nie czas, by zdejmować ciepłą kurtkę i sięgać po zwiewną sukienkę, to idealny moment, by popracować nad formą fizyczną. Dzięki temu za kilka miesięcy wymarzona sukienka podkreśli Twoją wyrzeźbioną sylwetkę!

Trening pod gołym niebem – darmowy, bezpieczny, skuteczny!

Rodzaje ćwiczeń, które znakomicie rozwijają muskulaturę całego ciała, powinnaś dobrać do swoich możliwości – zarówno finansowych, jak i czasowych czy zdrowotnych. Ale nawet, jeśli codziennie możesz wygospodarować jedynie 15 minut na intensywny ruch, i tak przyniesie Ci to konkretne rezultaty, o ile będziesz konsekwentna. W dobie pandemii wielu z nas zrezygnowało z ulubionych aktywności grupowych, jak aerobik czy pilates, szerokim łukiem omijamy też siłownie, baseny i inne miejsca, gdzie przebywa dużo ludzi.

Nic w tym dziwnego, ale skuteczna praca nad wydolnością aerobową i anaerobową ciała wcale nie wymaga specjalnych sprzętów. Jeśli Twoje stawy są w dobrej formie, wystarczy, że założysz dobrze dobrane buty sportowe, słuchawki z ulubioną muzyką na uszy, i pobiegniesz przed siebie. Oczywiście, na początku zacznij od krótkich dystansów, ale sama zobaczysz, jak wciągające jest bieganie. Zanim się zorientujesz, 15 minut dziennie przerodzi się w 20, a kiedy dojdziesz do pół godziny, Twoje mięśnie nóg, pleców i ramion będą wyglądały znacznie lepiej.

Nie zapominaj też o endorfinach – bieganie to ich najsłynniejszy wyzwalacz, więc przy okazji pracy nad figurą zafundujesz sobie także darmową dawkę dobrego humoru. Skorzysta na tym także Twoja odporność, zdrowie serca i układu nerwowego, ale także relacje z bliskimi. A co, jeśli nie możesz biegać? To nie problem – spróbuj power walkingu, intensywnych spacerów z kijkami lub ćwiczeń na sprzętach na świeżym powietrzu, które znajdziesz w wielu miejskich parkach.

Trening w domu to konieczność? Nic nie szkodzi!

Przez ostatni rok przekonaliśmy się dobitnie, jak ważne jest, by zachować elastyczność i kreatywność, jeśli chodzi o długofalowe plany. Być może i Ty należysz do grupy osób, która pracuje obecnie z domu, w nieregularnych godzinach, nie mając pewności, kiedy znajdziesz czas na własne sprawy. Może też z innych względów ograniczasz wychodzenie na zewnątrz, ale nie martw się – Twoja figura i sprawność mogą sporo zyskać wyłącznie dzięki domowym ćwiczeniom.

Do niektórych z nich będziesz musiała przygotować kilka podstawowych akcesoriów, jak mata, taśmy, ciężarki albo skakanka, jednak prawie zawsze nie będzie się to wiązać z większą inwestycją. Oczywiście, podstawą jest tu lekki, niekrępujący ruchu strój, dobrze wyprofilowane buty sportowe, oraz trochę determinacji, by nie porzucić planu ćwiczeń po tygodniu.

Z drugiej strony, istnieje duża szansa, że za same zajęcia na żywo poprzez Zooma nie będziesz musiała płacić ani grosza! Niezależnie od tego, czy interesuje Cię dynamiczna joga Ashtanga, kalistenika, trening interwałowy HIIT czy trening siłowy, prawie na pewno znajdziesz w Internecie oferty cotygodniowych zajęć, prowadzonych za darmo przez najlepszych instruktorów. Wybierz sport, który Cię interesuje i odpowiada możliwościom Twojego ciała, a latem uśmiechniesz się z dumą na widok swojej sylwetki w lustrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here