Techniki aplikacji taśmy k-active

0
558
Techniki aplikacji taśmy k-active

Aplikacji taśmy kinesio powinna dokładnie odpowiadać typowi schorzenia. Dzięki właściwej technice oklejania można skutecznie zniwelować dolegliwości bólowe oraz zapobiec kontuzjom, a także zmniejszyć opuchliznę i obrzęk. Jakie są metody plastrowania dynamicznego? Jak oklejanie ciała wpływa na organizm?

Właściwości taśm k – active

Plastry do oklejania to elastyczne taśmy, wykonane najczęściej z bawełny, wiskozy i nylony, a także z lateksu. W zależności od rodzaju taśmy można uzyskać odpowiednie działanie lecznicze, które jednak musi być poparte prawidłowym sposobem oklejenia. Taśmy k-active to bezinwazyjna metoda samoleczenia, której działanie opiera się na stymulowaniu partii ciała bodźcami mechanicznymi. W wyniku uniesienia skóry zwiększeniu ulega przestrzeń pomiędzy skórą, mięśniami, receptorami czuciowymi oraz więzadłami. Poprawia się w ten sposób napięcie mięśniowe oraz mikrokrążenie.

Plastrowanie dynamiczne to w pełni bezpieczna i nieinwazyjna metoda leczenia. Jak podkreślają specjaliści ze sklepu z artykułami fizjoterapeutycznymi Fizjomixtejpy nie są nasączane żadnym środkiem farmaceutycznym, a ich skuteczność opiera się wyłącznie na działaniu stymulującym. Doskonale przylegają do skóry, powodując jej dynamiczny ruch.

Sposoby aplikacji tejpów

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać plastry do oklejania, aplikuje się według następujących metod:

  • Mięśniowa – przykleja się zawsze na naciągnięty mięsień. W celach relaksacji mięśnia kierunek klejenia biegnie od części dystalnej do proksymalnej, a w celach stymulacji w kierunku odwrotnym;
  • Limfatyczna – sposób klejenia ma połączyć obrzęk z węzłem chłonnym. Jest to klejenie na rozluźnione ciało, które przypomina kształtem wachlarz;
  • Więzadłowa – plastrowanie w obrębie kości, odciąża więzadła;
  • Powięziowa – służy korygowaniu powięzi, poprawia funkcjonowaniu mięśni i stawów. Jest najtrudniejszą metodą aplikacji;
  • Korekcyjna – bazuje na technice powięziowej, a napięcie taśmy zależne jest od stopnia bólu;
  • Funkcjonalna – najpierw nakleja się bazę dystalną, a później proksymalną na końcu zakresu ruchu. Ma wspomagać osłabiony mięsień.

Odpowiednio naklejona taśma k-active powinna na skórze utrzymać się od kilku dni do tygodnia. Materiał nasączany jest klejem akrylowym medycznym, który w momencie kontaktu z ciepłem skóry aktywuje się i nabiera właściwości wodoodpornych. Dzięki temu możliwe jest noszenie plastrów kinesio także podczas kąpieli. Aplikacja musi się odbywać na dokładnie oczyszczone ciało, tylko wtedy możliwe jest uzyskanie odpowiedniej wytrzymałości plastra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here