Czapki damskie polecane na zimę

0
612
Czapki damskie polecane na zimę

Nawet jeżeli za oknem rozkwita pełnia lata, dobrze wiesz, że zima nadejdzie. A wraz z nią odzieżowa udręka: jak dobrać sobie czapkę, żeby ochronić się przed mrozem, jednocześnie dobrze wyglądać i nie zmasakrować uczesania? Każda z nas, która próbowała dokonać tej sztuki, wie, że nie jest to zadanie łatwe do wykonania. Istnieją jednak pomocne wskazówki.

Dopasowanie do urody

Ze wskazówek możesz skorzystać osobiście bądź podzielić się z koleżanką. A może jesteś właścicielką sklepu z odzieżą, która chciałaby doradzić coś swoim klientkom? Przede wszystkim warto dopasować konkretny model czapki do Twojej urody.

Kobieta z podłużną twarzą lepiej wygląda w czapce, która optycznie nie wydłuża czaszki. Jeśli chodzi o fryzurę, wielu stylistów uznaje, że czapka dobrze wygląda przede wszystkim na włosach rozpuszczonych. Jednak nigdy nie dość powtarzania: brzydkich kobiet nie ma! Są tylko nieodpowiednio ubrane.

Gdy chcesz znaleźć odpowiednią czapkę, zarówno jeżeli jesteś zainteresowana zakupem hurtowym, jak i detalicznym, warto szukać bezpośrednio u producentów sprzedających swoje towary, np. w sklepie internetowym M&Sz. Wówczas asortyment jest szeroki, a ceny są przystępne.

Jako wyraz preferowanego stylu

Chociaż nakrycie głowy jest ubraniem niewielkim, jednak pełni znaczącą rolę. Czapka dodaje smaku całemu Twojemu ubiorowi albo odwrotnie, sprawia, że „coś zgrzyta”. Dlatego ważnym krokiem jest wkomponowanie czapki do całości stylu, jaki aktualnie wybrałaś:

  • formalny i elegancki,
  • sportowy i luźny,
  • młodzieżowy i nieco szalony.

Nikt nie powiedział, że masz odnaleźć się w jednym typie stylizacji. Przecież nie w tym samym ubraniu wybierasz się na biegi, co idziesz na biznesowe spotkanie w pracy. Dlatego wydaje się czymś oczywistym, że potrzebujesz kilku czapek na zimę, w odmiennych stylizacjach.

Rozwiązaniem wygodnym i atrakcyjnym pod względem mody, jest komplet: czapka damska z szalem. Zyskujesz w ten sposób pasujące do siebie dodatki, które nie tylko ochronią Cię przed zimnem, ale dodatkowo uatrakcyjnią Twój wizerunek.

Na szczególne okazje

Wybierając czapkę, otwórz się na niestandardowe rozwiązania. Utarł się bowiem zwyczaj, że czapki nosimy na świeżym powietrzu i ściągamy je po wejściu do pomieszczenia. A może by to zmienić?

Jeżeli zdecydujesz się na założenie czapki uszytej z błyszczącego materiału, może ona stanowić integralny element eleganckiego, wieczorowego stroju. Co więcej, warto eksperymentować z kolorem oraz rodzajem tkaniny, z której uszyta jest czapka. A także z naszytymi dodatkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here