Piercing uszu bez tajemnic

0
549
Piercing uszu bez tajemnic

Chcesz przekłuć sobie uszy i nie wiesz, na jaką metodę się zdecydować oraz o czym powinieneś wiedzieć przed wykonaniem piercingu? Przede wszystkim pamiętaj, że choć dziurka jest niewielka, tkanki ciała zostają naruszone – a więc o świeże przekłucie należy odpowiednio dbać. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć i przeczytaj nasz artykuł o piercingu uszu bez tajemnic!

Bezpieczny piercing uszu? Tylko igłą!

Z pewnością wiele osób słyszało o metodzie przekłuwania uszu pistoletem. Ta metoda ma swoich zwolenników, choć ma również wady – przede wszystkim taką, że tkanka zostaje rozerwana, a tym samym rana trudniej się goi. Dlatego jeśli chcesz przekłuć uszy, zdecyduj się na profesjonalne przekłucie za pomocą jednorazowej igły. Jest to metoda znacznie bezpieczniejsza, bardziej precyzyjna, a jednocześnie zmniejszająca ryzyko pojawienia się infekcji. Doświadczony specjalista z salonu piercingu zrobi to szybko i niemal bezboleśnie. A co ważne, za pomocą igły można przekłuć ucho również w miejscu chrząstki – co jest niemożliwe do wykonania innymi metodami.

Pamiętaj, że zarówno igła, jak i kolczyki powinny być wyjęte z jednorazowego opakowania przy tobie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że są nowe i sterylne. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Pielęgnacja świeżego piercingu

W internecie znajdziesz mnóstwo pięknych kolczyków. Jednak na początek wybierz ten zalecany przez piercera – wie, co mówi! Pierwszy kolczyk jest wykonany z bezpiecznych materiałów, takich jak stal chirurgiczna lub tytan, dzięki czemu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej zmniejsza się do zera. Do tego jest nieco dłuższy, co zapewnia dostęp powietrza, a tym samym szybsze gojenie się rany.

A jak pielęgnować świeże przekłucie ucha? Wystarczy przemywać je wodą z bezzapachowym mydłem lub specjalnym preparatem do piercingu, najlepiej dwa razy dziennie. Po wszystkim miejsce przekłucia należy dokładnie wypłukać oraz osuszyć. Możesz również stosować preparaty bakteriobójcze i odkażające zalecane przez piercera, które przyspieszą proces gojenia.

Masz wątpliwości? Skonsultuj się ze specjalistą

Każde przekłucie uszu jest inne – przekłuć możesz bowiem nie tylko płatek ucha, ale również chrząstkę, a objawy pojawiające się w ciągu pierwszych 2-4 tygodni od przekłucia mogą być niepokojące lub zupełnie normalne. Dlatego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się ze specjalistą. Doświadczony piercer ze studia tatuażu i piercingu JUNIORINK odpowie na wszystkie twoje pytania, związane zarówno z samym procesem przekłuwania, jak i etapem gojenia. Wiedza i doświadczenie piercera są najlepszym źródłem informacji na temat piercingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here